Polecamy

Najdziwniejsze motocykle świata – TOP10

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pasjonaci dwóch kółek uwielbiają futurystyczne, często dziwne pomysły konstruktorów. To na przykład Honda V4, Suzuki G-Strider i kilka innych. Wszystkie poznasz w tym artykule!

Klasyczne motocykle zaczynają ustępować miejsca nieco bardziej futurystycznym, nowoczesnym konstrukcjom. Nie można się temu dziwić, postęp to postęp. Jednak niektóre propozycje konstruktorów są, lekko mówiąc, kontrowersyjne. Wiele motocykli w tym zestawieniu jeszcze nie pojawiło się na drogach, może to się zmieni. Na pewno same prototypy i projekty tych pojazdów są nieco dziwne. Zobacz sam!

Numer 10: Honda V4 Concept

Pierwszy model w naszym zestawieniu to Honda V4 Concept. Już na pierwszy rzut oka widać, że takiego motocykla jeszcze nie było! Jest to projekt stworzony w Niemczech w 2008 roku. Czy ten pojazd wyznaczy nowy trend? Być może. Na tę chwilę nie można go jeszcze spotkać na drogach. Co ciekawe, jest to jeden z tych bardziej „zwykłych” w tym rankingu – konstrukcja ma zbliżony wygląd do klasycznych motocykli.

Numer 9: I-Care

Tego modelu nie mogło zabraknąć w naszym TOP10. Popatrz na niego, kosmos! Przypominają się sceny z gier albo filmów takich jak Blade Runner 2049. Przyszłość, która nadejdzie? Bardzo prawdopodobne, ale na pewno nie w najbliższych latach. Ten pojazd został zaprojektowany przez spółkę Enzym Design z Francji. Sześciobiegowa skrzynia i silnik 1,8cm V6 od Hondy to podstawowe parametry modelu – robi wrażenie!

Numer 8: Yamaha Tesseract

Co powiesz na motocykl z czterema kołami? Przednie skrętne, tylne zapewniające prostotę w przechylaniu się na zakrętach? Według nas to bardzo ciekawy pomysł, szczególnie dla osób, które dopiero uczą się jeździć. Niestety, to wciąż tylko koncepcja. Ten model również został zaprezentowany 12 lat temu. Co ciekawe, jest to hybryda – napędza go połączenie silnika spalinowego i elektrycznego!

Numer 7: Suzuki G-Strider

Nie ukrywamy, ten projekt podoba nam się najbardziej. Mocno nawiązuje do „normalnych” konstrukcji. Piękne wykończenie, tylko to ułożenie nóg, raczej nie za wygodne – niestety nie próbowaliśmy. To taki skuter skrzyżowany z ulicznym krążownikiem. Może niedługo pojawi się na drogach?

Numer 6: Victory Vision 800

Czy jest futurystyczny? Jak najbardziej, ale na pewno nie najdziwniejszy. Victory Vision 800 to model o konstrukcji nastawionej na aerodynamikę. Nic dziwnego, miał być jednym z najszybszych na świecie. Z pewnością jest inspiracją dla innych projektantów, którzy oprócz nowoczesności i logiki projektu szukają czegoś nowego, nieodkrytego.

Numer 5: Peraves Monotracer

To dopiero dziwny motocykl, a może samochód, ale z dwoma kołami? Sami nie wiemy. Przypomina konstrukcje z japońskich filmów science-fiction. Całkowicie zamknięty, sportowy motocykl ma zapewniać niezwykle niskie zużycie paliwa. Oszczędność to jego główna zaleta, trudno jednak doszukać się innych. Do nas ta konstrukcja nie przemawia.

Numer 4: Batpod

Pojazd dla człowieka nietoperza, ale z wyglądu, szczególnie bez kół, przypomina raczej pająka. No nic, zamysł konstruktora jest nam dobrze znany. W końcu wskazuje na to sama nazwa. Chłodzony wodą, jednocylindrowy silnik o sporym przyspieszeniu. Koncepcja powstała na potrzeby filmu „The Dark Knight” – o batmanie właśnie.

Numer 3: Dodge Tomahawk

Amerykanie uwielbiają potężne maszyny. Nic dziwnego, że Dodge Tomahawk jest po prostu olbrzymi. Ta nowoczesna koncepcja idealnie nadaje się do scen z filmu Mad Max.

Numer 2: Confederate Renovatio

Trudno ten model opisać słowami. Na pewno nowoczesny, na pewno futurystyczny i z pewnością także bardzo dziwny. Przypomina troszkę rower, więc jazda po mokrych drogach mogłaby być ciekawa. Ten “siedziskobłotnik” może nie spełniać swojego zadania…

Projekt stworzył Ed Jacobs.

Numer 1: Bombardier Embrio

Bombardier Embrio to bardzo osobliwy motocykl. Już ponad 17 lat istnieje jako koncepcja. W tym czasie powstawały i nawet były testowane bardzo podobne konstrukcje. Jednoślad z pewnością byłby fajny do miasta, nie zająłby wiele miejsca na parkingu! Według projektantów Bombardier będzie napędzany paliwem wodorowym. W 2003 było to nie do pomyślenia, zapewne dlatego projekt zawieszono. Teraz jednak jest to możliwe, więc może warto by było do niego powrócić. Jak Ci się podoba?

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o swoją kolekcję unikalnych nasion – przewodnik dla entuzjastów
Jak dbać o swoją kolekcję unikalnych nasion – przewodnik dla entuzjastów
Zagłęb się w fascynujący świat kolekcjonowania nasion z naszym praktycznym przewodnikiem. Dowiesz się, jak prawidłowo gromadzić, przechowywać i pielęgnować swoje unikalne nasiona, aby cieszyć się nimi przez długie lata.
Jak automatyzacja procesu poprawia wydajność i jakość pracy w spawalnictwie?
Jak automatyzacja procesu poprawia wydajność i jakość pracy w spawalnictwie?
Odkryj jak automatyzacja może znacząco podnieść standardy i efektywność w branży spawalniczej. W artykule dowiesz się o kluczowych korzyściach i technikach implementacji.
Jakie korzyści przynosi rozsądne stosowanie nawozów mineralnych?
Jakie korzyści przynosi rozsądne stosowanie nawozów mineralnych?
Rozsądne stosowanie nawozów mineralnych przynosi wiele korzyści zarówno dla rolników, jak i dla środowiska naturalnego.
Ostatnie wpisy