Polecamy

3 eleganckie, miejskie samochody dla kobiety – wybierz jeden dla siebie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód dla kobiety – to określenie może wydać się kontrowersyjne i bazujące na stereotypach. Nie zmienia to faktu, że od kilkunastu lat dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs Women’s Car of the Year, którego jury tworzy aż 50 dziennikarek motoryzacyjnych z 38 krajów. Na podstawie wyników plebiscytu można wskazać auta, które najbardziej cenią kobiety – ekspertki w dziedzinie motoryzacji.

Auto dla kobiet – co ma znaczenie?

Kobiece jury konkursu Women’s Car of the Year bierze pod uwagę wiele istotnych czynników – bezpieczeństwo, komfort jazdy, a także stosunek jakości do ceny. Widzisz? Wbrew krzywdzącym stereotypom, aspekt wizualny wcale nie wiedzie prymu, gdy trzeba zdecydować o najlepszych autach na rynku.

Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo – to powinien być wyróżnik ekonomicznych i wygodnych aut do typowej, codziennej jazdy miejskiej. Skądinąd, zgadzają się z tym ubezpieczyciele. Gdy przychodzi do wyceny polisy OC, największymi wygranymi są właścicielki pojazdów o nie za dużych silnikach, za to z wieloma elementami decydującymi o bezpieczeństwie. Przekonaj się o tym w trakcie szukania najlepszego ubezpieczenia na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ranking-oc/.

Wracając do konkursu WcotY – z edycji, w której wyróżniono nowe modele z 2020 roku – wybraliśmy 3 kategorie najbardziej odpowiadające potrzebom mieszkanek miast:

  • „najlepsze auto miejskie”,
  • „najlepsze auto rodzinne”,
  • „najlepszy miejski SUV”.

Peugeot 208 (najlepsze auto miejskie)

Peugeot 208 II generacji jest produkowany od 2019 roku. Pod względem długości, szerokości oraz proporcji wymiarów znacząco różni się od poprzednika. Jedyna dostępna wersja to 5-drzwiowy hatchback. Auto reprezentujące segment B jest dostępne z silnikiem benzynowym PureTech 1,2 l (o mocy 75, 102 lub 130 KM) lub wysokoprężnym BlueHDi (102 KM). Swoją drogą, model ten wygrał też plebiscyt Europejskiego Samochodu Roku 2020. Czy to zasługa takich elementów wyposażenia jak nowoczesny i zaawansowany kokpit i-Cockpit? Pojazd posiada też wszystkie najważniejsze systemy bezpieczeństwa (ABS, EBFD, EBA, ESP, ASR czy TSM).

Skoda Octavia (najlepsze auto rodzinne)

Również w 2019 roku premierę miała IV generacja Skody Octavii – auta o wieloletniej, dobrej renomie wśród polskich (i nie tylko polskich) kierowców. Samochód z segmentu C jest sprzedawany w wersji liftback oraz kombi. Octavia to auto bezpieczne, co potwierdza aż 5 gwiazdek w teście Euro NCAP. Komfort dla całej rodziny w trakcie jazdy zapewniają takie elementy wyposażenia jak:

  • systemy bezpieczeństwa,
  • co najmniej 7 poduszek powietrznych,
  • czujniki i kamery,
  • komputer pokładowy,
  • system multimedialny.

Co oczywiste, dużo zależy od wybranej wersji wyposażeniowej, ale nawet w najbardziej podstawowej odsłonie Octavia wciąż zostawia w tyle wiele konkurencyjnych modeli.

Peugeot 3008 (najlepszy miejski SUV)

Kolejnym autem pokazanym światu premierowo w 2019 roku był Peugeot 3008, crossover segmentu B z silnikiem benzynowym, diesla oraz elektrycznym. Pojemny bagażnik, ostre linie w designie karoserii i mnogość elementów wyposażenia dla bezpieczeństwa i wygody stanowią jedynie część argumentów, które doceniły kobiety z całego świata.

Auto miejskie dla Ciebie

Twoje wymagania równie dobrze mogą spełniać np. Fiat 500 czy Toyota Yaris. Każda kobieta ma swoje określone potrzeby motoryzacyjne. Pamiętaj jednak, żeby po zakupie wykupić ubezpieczenie, najlepiej OC i AC – znalezienie najlepszych ofert ułatwi Ci kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Zdj. główne: Nikola En/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy testy zderzeniowe naprawdę gwarantują bezpieczeństwo? Poznaj nieznane fakty
Czy testy zderzeniowe naprawdę gwarantują bezpieczeństwo? Poznaj nieznane fakty
Odkryj, co za nauką stoją testy zderzeniowe i dowiedz się, czy faktycznie gwarantują one bezpieczeństwo na drodze. Zrozum, jak są przeprowadzane oraz jaka jest ich rzeczywista wartość.
Golf ósmej generacji rozczarował w jednym z testów. Co to oznacza?
Golf ósmej generacji rozczarował w jednym z testów. Co to oznacza?

Pod koniec 2019 roku Volkswagen zaprezentował VW Golfa VIII. Kolejna już wersja kultowego auta niestety zawiodła oczekiwania fanów serii. Nie dość, że Golf ósmej generacji nie odbiega znacznie od poprzedników wyglądem, to jeszcze ostatnio nie dał rady w kluczowym teście bezpieczeństwa – teście łosia.

Symulacja VR. Volvo testuje systemy bezpieczeństwa
Symulacja VR. Volvo testuje systemy bezpieczeństwa

Kolejny etap kolonizacji motoryzacji przez nowinki technologiczne w służbie bezpieczeństwu.

Ostatnie wpisy