Polecamy

Symulacja VR. Volvo testuje systemy bezpieczeństwa

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W ramach testów, partycypanci wsiadają za kółko fotorealistycznych modeli szwedzkiej marki. Specjalnie przygotowany kombinezon Teslasuit pozwala inżynierom na śledzenie wielu czynników oraz reakcji wirtualnego kierowcy.

Testy szwedów mają na celu przetestowanie jak największej ilości zasymulowanych scenariuszy drogowych. Dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości, możliwe jest sprawne i szybkie przeprowadzanie eksperymentów bez potrzeby konstruowania fizycznych modeli, czy odgrywania scen. Wszystkim zajmuje się elektronika.

W ułamku sekund przed kierującym może pojawić się łoś, pieszy, lub inny obiekt, który pomoże sprawdzić sprawność systemów. Równie łatwa jest zmiana jakichkolwiek czynników – atmosferycznych, czy drogowych. Największą korzyścią płynącą z tego futurystycznego rozwiązania jest szybkość z jaką możliwe jest wychwycenie potencjalnych błędów. A to wszystko w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

(Fot. Volvo)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobierać suplementy do upraw – przewodnik krok po kroku
Jak prawidłowo dobierać suplementy do upraw – przewodnik krok po kroku
Poznaj tajniki prawidłowego doboru suplementów do upraw. Dowiedz się, jakie składniki są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin i jak zwiększyć plonowanie w ogrodzie.
Jak wybrać odpowiednią pompę zasilającą dla twojego silnika?
Jak wybrać odpowiednią pompę zasilającą dla twojego silnika?
Dowiedz się, jak dobrze dobrana pompa zasilająca może wpłynąć na efektywność silnika. Poznaj kluczowe aspekty, które powinieneś rozważyć, aby zrobić najbardziej optymalny wybór.
3 eleganckie, miejskie samochody dla kobiety – wybierz jeden dla siebie!
3 eleganckie, miejskie samochody dla kobiety – wybierz jeden dla siebie!
Na podstawie wyników plebiscytu można wskazać auta, które najbardziej cenią kobiety – ekspertki w dziedzinie motoryzacji.
Ostatnie wpisy